Tarptautinis bendradarbiavimas

Tarptautinis bendravimas / bendradarbiavimas. Susitikimas su mūsų LIONS klubo krikštatėviais

Nuo pat M. K. Čiurlionio LIONS klubo įkūrimo pastoviai jautėme savo krikštatėvių palaikymą ir paramą. Pirmaisiais klubo egzistavimo metais sulaukdavome nemažai vizitų iš Prancūzijos. Mus lankydavo ne tik krikštatėviai, bet ir kitų Prancūzijos LIONS klubų nariai. Jie atvykdavo, norėdami mums suteikti kuo daugiau žinių apie lionizmą, savų klubų konkrečią veiklą bei susipažinti su mūsų klubo veikla, nariais ir Lietuva. Šie vizitai ir susitikimai padėjo suvokti, kad LIONS klubų veikla nukreipta ne tik padėti likimo nuskriaustiesiems, bet ir keisti tarpusavio santykius. Turėdami bendrą veiklą ir bendrus tikslus, klubo nariai tampa labai artimais draugais. Mūsų klubo narius suartino kelionės, kurių metu lankėme krikštatėvių klubus. Dalyvaudami jų klubų susirinkimuose, pasisemdavome daug patirties savo veiklai, keliaudami po Prancūziją, gyvendami krikštatėvių namuose, pamilome šią nuostabią šalį. Krikštatėviai, lankydamiesi Lietuvoje, žavėjosi mūsų šalies gamta, lietuvių vaišingumu ir nuoširdumu, kultūros palikimu. Lankydami ir artimiau pažindami vieni kitus, tapome tikrais nuoširdžiais draugais. Draugystė tęsiasi jau daugelį metų.

Prieš 20 metų daugeliui prancūzų mūsų kraštas buvo visiškai nepažįstamas, juos daug kas stebindavo. Klubo įkūrėjų mintis klubą pavadinti M. K. Čiurlionio vardu, buvo nuostabi idėja. Daugelis prancūzų ar italų net nebuvo girdėję šio vardo. Atvykusius svečius apstulbindavo supažindinimai su Lietuva, miestu, M. K. Čiurlionio kūryba. Taigi, be draugiškų, artimų tarpusavio ryšių, vyko ir kultūros mainai. Su svečiais būtinai aplankydavome Muniškių senelių globos namus, Kauno aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrą ar Pagynės vaikų namus. Krikštatėviai matydami mūsų darbus, pagelbėdavo teikdami finansinę paramą, kuri mums suteikdavo daugiau galimybių padėti mūsų globotiniams. Labai svarbi bendradarbiavimo sritis – tarptautinės jaunimo stovyklos. Annecy Lac LIONS klubas kasmet kviesdavo du mūsų klubo rekomenduotus jaunuolius i tarptautinę stovyklą, apmokėdami visas išlaidas, išskyrus kelionę. Jaunuoliai gyvendavo savaitę šeimose, tai leido tobulinti prancūzų kalbą, ir pora savaičių praleisdavo stovykloje kartu su įvairių šalių jaunimu. Tiek šeimose, tiek stovykloje jaunimas labai aktyviai leido laiką, keliaudavo po šalį, dalyvaudavo konkursuose, pristatydavo savo šalį. Tai leido geriau pažinti Prancūziją ir kitų kraštū kultūras. Iš stovyklos grįždavo pilni įspūdžių, įsigiję daug naujų draugų, savo įspūdžius mums pasakodavo atvykę į klubo susirinkimus ar atsiųsdavo padėkos laiškus. Už suteiktą tokią puikią galimybę esame dėkingi nenuilstančiam Jean-Marcel Charrier iš Annecy Lac LIONS klubo. Dvi merginos pabuvojo Jaunimo stovyklose Norvegijoje, nors Oslo/Grefsen LIONS klubas nebuvo mūsų krikštatėvis. Už tai dėkingi Søren Jansen iš Oslo/Grefsen klubo.

Mūsų klubai – draugai: iš Prancūzijos Annecy Lac, Grenoble Stendhal, Pont la Tour, Oyonnax-Nantua Secili, Thonon Evian les Bains bei Italijos Turino miestoklubas Torina Collina.