Projektas

Kuriame Lietuvos ateitį LIONS klubasKuriant veiksmingą kompleksinės pagalbos sistemą ir siekiant užtikrinti onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms būtinus psichologinės, socialinės pagalbos bei dvasinės paramos poreikius, Kaniterapinės pagalbos centras, kartu su partneriais VšĮ „Aukodeita“ (psichologijos klinika), Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kauno Šv. Jurgio konventu (vienuoliai pranciškonai) ir Kauno M.K. Čiurlionio LIONS klubu nuo 2019 m. balandžio mėn. pradeda vykdyti projektą pagal 2014-2020 m Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.2-ESFA-K-629 „Bendradarbiavimo skatinimas sveikatos netolygumų mažinimo srityje“.
Projekto uždaviniai ir veiklos:
• Suteikti tikslinių projekto teritorijų gyventojams, ambulatoriškai besigydantiems LSMU ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir Hematologijos klinikoje, dvasinę pagalbą ir laikino apgyvendinimo paslaugas Kauno Šv. Jurgio konvento vienuolyno piligrimų namuose „Domus Pacis“, pagal gydytojų onkologų paskirtą gydymo trukmę.
• Teikti kompleksinę psichologinę ir socialinę pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiesiems (Kvalifikuotų onkopsichologų individualus konsultavimas ir kaniterapijos užsiėmimai su specialiai paruoštais terapiniais šunimis).
• Organizuoti savitarpio pagalbos grupių, skirtų onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims, veiklą.
• Vykdant sociokultūrinę veiklą, organizuoti onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems sociokultūrinius renginius Kaune ir išvykas – kasmetinės išvykos su nakvyne Šv.Pranciškaus onkologijos centre, į tradicinį „Vilties bėgimą“ Klaipėdoje, išvykos į onko bendruomenės pasirinktą Lietuvos regioną aplankant istorines, rekreacines vietas.
Projekto tikslinę grupę sudaro tikslinių savivaldybių teritorijoje (Akmenės r. sav., Alytaus r. sav., Biržų r. sav., Ignalinos r. sav., Jonavos r. sav., Joniškio r. sav., Kaišiadorių r. sav., Kalvarijos sav., Kazlų Rūdos sav., Kelmės r. sav., Kupiškio r. sav., Kėdainių r. sav., Lazdijų r. sav., Molėtų r. sav., Pagėgių sav., Pakruojo r. sav., Pasvalio r. sav., Radviliškio r. sav., Rokiškio r. sav., Šakių r. sav., Šalčininkų r. sav., Šiaulių r. sav. , Šilutės r. sav., Širvintų r. sav. , Trakų r. sav., Varėnos r. sav., Vilkaviškio r. sav., Zarasų r. sav.) gyvenantys onkologinėmis ligomis sergantys asmenys.
Vykdomas projektas leis užtikrinti sergantiems onkologinėmis ligomis asmenims kompleksinę ir specializuotą psichosocialinę pagalbą, kuri nutolusių nuo specializuotų gydymo centrų rajonų ir ypač kaimo teritorijų gyventojams nėra prieinama ir užtikrinama. Asmenims, kuriems dėl atstumo ir finansinės padėties ar sveikatos problemų sudėtinga gydytis ambulatoriškai Kauno Klinikose, gydymo laikotarpiu bus suteiktas apgyvendinimas, emocinio bei dvasinio palaikymo pagalba ramioje vienuolyno aplinkoje.
Kviečiame registruotis ir naudotis suteikiama galimybe gauti nemokamas kokybiškas paslaugas Kaune. Telefonas registracijai ir informacijai +370 68642377. Prašome pridėti Onkopsichosocialinės pagalbos tarnybai (OPT) skirtą siuntimą (F27a), kuriame prašome nurodyti Vardą, Pavardę, adresą ir ligos kodą (TLK-10 C00-C97). Pastaba: Tai nėra oficialus siuntimas sveikatos priežiūros įstaigoms, tiesiog jis padės diferencijuoti asmenis pagal gyvenamąją vietą ir ligą.

Projektas finansuojamas iš Europos Socialinio fondo lėšų.