Aklųjų ir silpnaregių rėmimas

Bendradarbiavimas su Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru

Esminis posūkis LIONS tarptautinėje veikloje įvyko 1925 metais, kuomet Helena Keller kreipėsi į tarptautinę LIONS asociaciją ir paragino jos narius tapti „aklųjų riteriais kovoje prieš tamsą“. Nuo to laiko LIONS klubai aktyviai pradėjo rūpintis aklaisiais ir silpnaregiais. Ši veikla tapo pasaulinio LIONS judėjimo prioritetu. Kauno tarptautinis M. K. Čiurlionio LIONS klubas jau trečiaisiais savo veiklos metais pasirinko prioritetą – pagalba akliesiems ir silpnaregiams. Klubiečiai nuolat domisi Kauno aklųjų ir silpnaregių mokyklos gyvenimu, skiria dėmesio vaikų ugdymui, prisideda įsigyjant reikiamas priemones, už surinktas lėšas gerina mokyklos ugdytinių sveikatos priežiūrą ir buitį, bendrauja ir lanko mažamečius mokyklos švenčių metu. Kiekvieną pavasarį organizuojama labdaros akcija „Aš noriu matyti pavasarį“, kurios metu surinktos lėšos skiriamos akliesiems ir silpnaregiams paremti.

Mūsų klubo iniciatyva Kauno P. Daunio aklųjų ir silpnaregių centro vaikai jau keleri metai prisideda prie mūsų miesto Kalėdų eglės puošimo. Vienais metais vaikai rašė palinkėjimus ir laiškus Brailio raštu Kalėdų Seneliui, kitais metais patikėta rimta užduotis – numegzti dideles kišenes, kurios buvo eglės viduje. Šiose kišenėse kauniečiai ir miesto svečiai galėjo palikti savo palinkėjimus, laiškelius, netgi dovanėles. Vaikams labai svarbu jaustis reikalingiems, kad aplinkiniai priimtų juos tokius, kokie jie yra. Kalėdų eglės puošimas šiems ir kitiems prie darbo prisidėjusiems Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro vaikams didžiulis įvykis. Įsijungę į eglės puošybos procesą vaikai išsiveržia iš jiems įprasto rato. Išsiveržia kupini pačių gražiausių jausmų. „Puošdamas aš atidaviau miestui dalelę širdies“, – atsargiai rinkdamas žodžius atsivėrė 17-metis Marius. „Tai šilčiausia ir geriausia, kas gali būti“, – vaikų darbą įvertino žaliaskarės Rotušės aikštėje autorė Jolanta Šmidtienė.

Vaikus lankė ir ebru specialistė, kuri labai kantriai mokė juos ebru meno. Centro auklėtiniai su malonumu lietė, tapė, uostė. Piešiant ebru technika – tai saugu. Tai buvo puiki, terapinė priemonė vaikams, kuri padėjo atsipalaiduoti ir sukurti nuostabius savitus kūrinius.

Aklųjų ir silpnaregių vaikų darbai buvo eksponuoti Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune, Kauno valstybinėje filharmonijoje. Vyko darbų aukcionas Kauno visuomenei. Surinktos lėšos skirtos P. Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtinių paramai.

2019 m. Kalėdinis Kauno M.K. Čiurlionio LIONS klubo labdaros renginys

2019 m. gruodžio 7 d. maloniai kviečiame Jus į kalėdinį Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubo labdaros renginį. Jis vyks Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Amfiteatro salėje (Putvinskio g. 55, Kaunas).

Vakaro eiga:

16-17 val. kviečiame aplankyti muziejaus ekspozicijas (nemokamai).

17 val. styginių kvarteto „ARCHI QUARTETT“ koncertinė programa. Po koncerto vyks šventinė loterija.

Renginį ves aktorius, puikaus balso ir sąmojo savininkas Ridas Žirgulis.

Renginio metu surinktos lėšos bus skirtos Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtiniams – garso terapijos instrumentams įsigyti.

Bilieto kaina 20 eurų.

Šv. Mišios 2018 m. spalio 21 d. už akluosius ir silpnaregius

Ačiū visiems už buvimą kartu. Buvo taip gera kartu pasimelsti, pasidalinti Lionizmo idėjomis po Šv. Mišių. Taip pat džiaugėmės Vaikų dainomis, vėliau Indrės dovanotomis giesmėmis ir mintimis.

Tekstas Egitos. Nuotraukos Ivetos.

 

Baltosios lazdelės diena P. Daunio ugdymo centre 2018

„Norime pasidžiaugti, jog šiandieną aplankėme Kauno P.Daunio ugdymo centro vaikus, maloniai pabendravome su centro pedagogais, direktore. Įkvėpti labai nuoširdaus vaikų dainavimo – pasveikinome susirinkusius su Baltosios lazdelės diena, pasidžiaugėme ne vienerius metus trunkančia draugyste, bendryste ir gerų emocijų mainais. Vaikai plojimais sutiko „Saldainių maišus“, personalui taip pat dovanojome didžiulę dėžę saldainių, dėkodami už jų atsidavimą darbui. Šios dienos proga mūsų klubas centro vaikams ir mokytojams padovanojo kelionę į tarptautinį festivalį, kuris vyks 2019 m. Rygoje.“
Nuotraukos Marijaus, tekstas Egitos.

Labdaros renginys „Aš noriu matyti pavasarį“ 2018

Kviečiame į Kauno LIONS klubų organizuojamą pavasario renginį „Aš noriu matyti pavasarį „, kuris vyks 2018 m., balandžio 05 d. 18.00 val. Kauno Filharmonijoje.
Jums koncertuos A. Noviko džiazo studija – tai profesionalus kolektyvas, daugiabalsė a capella dainuojantis įvairaus amžiaus žanro muziką.

Renginio metu renkamos lėšos bus skirtos aklųjų ir silpnaregių paramai. Labdaros renginio parama – 15 – 20 Eur.

Renginio bilietus galite įsigyti telefonu 8-616 87147 Egita

XII INTERNACIONAL MEETING KERN PHARMA, GRAN PRIX SAULEDA 2017 m. Barselonos čempionatas labai sėkmingas jauniesiems sportininkams iš Lietuvos !!!

Brangus Kauno M.K. Čiurlionio LIONS klube, prie šių mūsų rezultatų ir pasiekimų esate prisidėję ir Jūs. Jau nebepirmą kartą remiate  regėjimo negalią turinčius sportininkus-Modestą Grauslį, Povilą ir Petrą Krapikus bei jų vedlį Edviną Pilipčiką, skirdami finansinę paramą. Jūs sudarote mums sąlygas tobulėti, skleistis sportinėje srityje, būti stipriems ir ištvermingiems bei siekti aukštų rezultatų.

Šiandiena noriu su Jumis visais pasidžiaugti savo bei trenerio Alfonso Buliuolio sportininkais, nepakartojamais vaikais ir pačiais nuoširdžiausiais žmogeliukais !!! Didžiuojamės Lietuvos Parolimpinės lengvosios atletikos rinktinės nariu Modestu (pilna regėjimo negalią) sugrįžusiu po sunkios traumos ir ilgos reabilitacijos į pradinę-sportinę forma. Pirmas šuolis šiais metais ir sportininkas pakartojo Pasaulio normatyvą- 5,35 m. bei aplenkė legendinį ispaną Xavi Porras Santana pasiimdamas II vietą, XII INTERNACIONAL MEETING KERN PHARMA, GRAN PRIX SAULEDA čempionate, šuolio į tolį rungtyje ! Kartu su sidabru į Lietuvą parkeliavo ir bronzos medalis už 100 m sprinto rungtį, kurią Modestas įveikė per 12,81 s. Šį mūsų žvaigždutė liepos mėnesį vyksta į Pasaulio čempionatą Londone, atstovauti Lietuvai šuolio į tolį ir 200 m. sprinto rungtyse.

Petras (silpnaregis) 1500 m. bėgimo rungtyje buvo nepakartojamas, ištvermingas ir stiprus kaip niekad !!! Sportininko  4:48,29 rezultatas, kalba už jį patį ! Tai sparčiai augantis ir labai stiprus bei ištvermingas bėgikas, pasiekiąs aukštus rezultatus per 2 treniravimosi metus. Vaikinas šių metų rugpjūčio mėn. atstovaus Lietuvai jaunimo iki 19 m. Pasaulio čempionate Italijoje, Genuja mieste. Tikime, kas šio ištvermingo jaunuolio kaklą papuoš dar ne vienas medalis, nes tokių stiprių kaip jis, tikrai daug nėra !!!

Povilas (dvynys Petro brolis, pilna regėjimo negalia), pats tyliausias mūsų komandos narys, kuris tyliai su užsidegimu eina savo svajonės link, kiekvieną kartą gerindamas savo asmeninį rezultatą, o šį kartą mus nustebino pagerindamas jį net 20 s., kas leido jam 1500 m. distanciją nubėgti per 5:22,20 ! Šaunu, nepakartojama ir labai, labai, labai džiugu !!! Būti visiškai aklu ir bėgti ilgas distancijas yra ne tik labai sunku ir sudėtinga, bet reikia būti labai ištvermingu ir stipriu. Povilo bėgamos 1500 ir 3000 m. distancijos šiam jaunam sportininkui suteikia daug pasitikėjimo savimi ne tik stadiono aikštelėje, bet ir asmeniniame gyvenime.

Na, o mūsų Lietuvos sporto universiteto studentas Edvinas, kuris yra pats geriausias lyderis pasaulyje, yra sportininkų Modesto ir Povilo vedlys ne tik varžybų, bet ir treniruočių metu ! Be šio nuoširdaus žmogaus pastangų ir užsispyrimo būtų labai sunku siekti tokių nuostabių ir gerų rezultatų !
Visos komandos vardu už tai, kad leidžiate daryti mums stebuklus, dėkojame Jums, nes tik Jūsų visų dėka mūsų dar laukia varžybos Vokietijoje ir mes tikime, kad ir vėl galėsime Jus visus pradžiuginti savo puikiais rezultatais !!!
Ačiū, kad esate šalia

Sportininkų sporto vadybos trenerė Reda Rokienė

Fizinio pasirengimo treneris Alfonsas Buliuolis